KONST / Ramar / Ram 9941506
*
nr 994 1506
Ram
delvis förgylld, ramens innermått: 51x41
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:49:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 19:11:19
1
400 kr
16/11 15:50:10
2
400 kr
16/11 15:50:10
1
400 kr (Budbetjänt)
16/11 15:50:45
2
450 kr
16/11 17:23:57
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: delvis förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:49
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:38
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:41
-
2049 Kaffeservis
27 delar, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:34
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 994 1506
Ram
delvis förgylld, ramens innermått: 51x41
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 19:11:19 | 1 | 400 kr |
16/11 15:50:10 | 2 | 400 kr |
16/11 15:50:10 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
16/11 15:50:45 | 2 | 450 kr |
16/11 17:23:57 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: delvis förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:49 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:38
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:41 -
2049 Kaffeservis
27 delar, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:34